Działamy dla ludzi, nie dla sloganów


Tworząc i realizując projekty napotykamy na swojej drodze różne problemy. Bardzo często są to już sprawy dotykające ważnych tematów. Śmiało można nazwać je "problemami społecznymi", które od wielu lat stanowią problem dla wielu z nas.

Nasza działalność wiąże się nie tylko z rozwijaniem i edukacją, ale także z ważną rolą i odpowiedzialnością społeczną. Z tego powodu postanowiliśmy zaangażować się w walkę z problemami społecznymi w typowo non-profitowy sposób. Projekty, które uruchomiliśmy, sprawiły, że ożywiła się debata na bardzo istotne, ale niestety pomijane tematy. Ważniejsza od samej dyskusji jest dla nas świadomość, którą budzimy. To właśnie ona stanowi motor napędowy zmian - zmian na lepsze.

Wybrane projekty CSR:

"Poprawa bezpieczeństwa dzieci do lat 6 w placówkach oświatowych miasta Opola"

W ramach tego projektu przeszkoliliśmy bezpłatnie personel opolskich przedszkoli i Domu Dziecka z udzielania pierwszej pomocy. Tego typu placówki często mają ograniczone budżety szkoleniowe, stąd nasza inicjatywa by wesprzeć je w tym zakresie, jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa najmłodszych. W warsztatach uczestniczyło 11 placówek.

"Stop! Życie innych w Twoich rękach" - eksperyment-ambient, badania, dyskusja w mediach

We wrześniu 2012 wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Opolu zorganizowaliśmy akcję ambientową na jednej z ulic Opola. Zaaranżowano symulację wypadku drogowego i zbadano reakcje przejeżdżających kierowców.